Pölla – Zřícenina Schauenstein

Pölla – Zřícenina Schauenstein

Mezi údolím řeky Kamp a centrálním Waldviertelem

Zřícenina hradu Schauenstein se nachází v srdci Waldviertelu s nádherným pohledem přes údolí řeky Kamp. Návštěvu významné historické zříceniny lze skvěle spojit s pěším výletem po trase cesty "Schauensteinweg".

Hradní zřícenina Schauenstein u obce Neupölla leží na strmě spadajícím výběžku kopce Buchberg a nabízí nádherný pohled na okolní údolí řeky Kamp.

Stavba hradu pochází z 11. a 12. století a vznikla tehdy z podnětu Babenberků jako ochrana proti Čechům. Za třicetileté války byl ale hrad z velké části zničen.

Zřícenina hradu je dnes opět přístupná kdykoli. Kromě toho byla hradní věž, tzv. bergfrit, přebudována na rozhlednu. Na ni můžete vystoupat s vypůjčeným klíčem po uhrazení mírného vstupného. Ten získáte na adrese 3593 Pölla, Krug č. 18 (dům u kaple), nebo zavoláte na telefonní číslo +43 664 1451527.

Z části Krug také vede cca 1,5 km dlouhá idylická pěší trasa ke zřícenině. Pokud máte rádi delší trasy, dostanete se k hradní zřícenině po trochu delší trase, tzv. „Schauensteinweg“ (12 km dlouhé okružní turistické trase).

Web: https://www.waldviertel.at/kultur-ruine-schauenstein

Zdroj: N/A