Moorbad Harbach – Nebelstein

Moorbad Harbach – Nebelstein

Snad nejkrásnější výhled z Waldviertelu

Kdo si jednou vychutnal výhled z plošiny na vrcholu Nebelsteinu, může jen souhlasit: Toto panorama je úchvatné! Ještě lepší je užít si přestávku, když zdoláte Nebelstein v rámci pěší túry, například na 11 km dlouhé pěší zážitkové trase kolem Nebelsteinu (Nebelstein-Erlebnis-Wanderweg). Tato nezapomenutelná trasa nabízí zábavu a jedinečnou hru přírody se šesti různými zážitkovými zastaveními určenými pro každou věkovou skupinu!

(Některé pěší turistické trasy mají Nebelstein jako výchozí bod, dálkové pěší trasy vedou až do Maria Zell nebo do údolí řeky Dyje/Thayatal.)

S nadmořskou výškou 1 017 metrů je Nebelstein poblíž lázeňské obce Moorbad Harbach jedním z nejvyšších a zároveň nejkrásnějších vyvýšených míst ve Waldviertelu. Proto se nelze divit, že se odtud za jasných dní otevírají netušené obzory. Na jedné straně se zdají být vrcholy hustě zalesněných Novohradských hor téměř na dosah. Na severu je vidět nížina podél Lužnice a také Waldviertlerská pahorkatina na východě a jihu. Když je opravdu jasno, je vidět až k alpskému vrcholu Ötscher.

Web: Nebelstein - Natur so weit das Auge reicht (moorbad-harbach.at)

Zdroj: N/A